Finans

Borsada Mum Ne Demek?

Borsada Mum Nedir?

Borsada Mum Ne Demek?

Borsada, yatırım yapan yatırımcılar birçok konuyu merak ediyor. Bu merakları gidermek ve akıllarda soru işareti bırakmamak için bu sitede bildiğim herşeyi paylaşıyorum. Değerli yorumlarınızı lütfen esirgemeyin. Lafı uzatmadan konumuza giriş yapalım. Borsada mum nedir bir bakalım.

Borsada Mum bir grafik türüdür. Mum grafik diye adlandırılır. Mum grafik gibi değişik grafik türleri de vardır. Ama en çok kullanılan grafik türü mum grafiktir. Mum grafikte Gap‘lar daha belirgin şekilde görülür.

Mum grafik ne demek daha açıklayıcı olsun diye buraya bir görsel bırakıyorum.

Yukarıda ki görselde her bir şekil mumdur. Bu mumların zamanlaması vardır. Örneğin 1 dakikalık, 5 dakikalık, Yarım saatlik, 1 saatlik, 4 saatlik, 1 günlük, 1 haftalık, 1 aylık gibi. Veri sağlayıcısının yayınına göre değişiklik gösterir.

Borsada mum nedir, borsada mum ne demek elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu