Finans

Baykuş Resimli Tarihi Para Fiyatları

Baykuş Resimli Tarihi Para Fiyatı

Baykuş Resimli Tarihi Para Fiyatları

Merhaba, para ile ilgili ister günümüze ait olsun ister geçmişe ait olsun bildiğim herşeyi paylaşmaya çalışıyorum. Şimdi ki konumuz Baykuş resimli tarihi para fiyatları ne kadar olacak. Daha önce yazdığım parayı nasıl buluruz yazısını okumak isterseniz buraya tıklayın.

Konumuzu fazla uzatmadan baykuş resimli para fiyatları hakkında biraz bilgi vereyim.

Baykuş resimli paralar M.Ö. 500 lü yıllarda çıkmıştır. Paranın ön tarafınfa baykuş arka tarafında tanrıça resmi vardır. Antik yunan paralarıdır. Koleksiyonerler tarafından ilgi gösterilen bir para birimidir. Baykuş resmili eski paralar müzayedelerdr alınıp satılmaktadır.

Fiyatları ortalama 1000 Doları’ın üzerindedir. Daha doğrusu müzayede de satılan paraların fiyatları 1000 Dolar’ ın üzerinde gerçekleşmiştir. Hatta bir tanesinin fiyatı 500.000 Doların üzerinde bir fiyat ile satılmıştır.

Baykuş resimli tarihi paralarım yasal olarak alış ve satış işlemi nasıl olur diye soracak olur diyorsanız Müze Müdürlüğü ile görüşmenizi tavsiye ederim. Müze müdürlüğü bu konuda size en detaylı bilgiyi verecektir.

Baykuş resimli tarihi paralar bol bulunsa da, koleksiyonerler tarafından saklandığı için değerlidir. Birde tarihinin çok eski yıllara dayanması parayı daha değerli hale getirmiştir. Tarihi eserlerin kaçakçılığı, yasa dışı yollarla satılması gibi konulara karşı olduğumu bildirmekle beraber elinizde böyle bir para varsa Müze Müdürlüğü ile görüşmenizi tavsiye ederim.

500.000 doların üzerinde bir fiyata satılan baykuş resimli tarihi paranın resmi;

Ortalama 500.000 Dolara satılan bu paranın ağırlığı ortalama 45 Gramdır. Gördüğünüz gibi bir yüzünde insan figürü diğer yüzünde baykuş figürü vardır. Bu paranın ağırlığından da ne kadar değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

Baykuş resimli tarihi para fiyatları yazımın sonuna geldim umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu