Finans

Borsada Hafta Sonu Emir Verilir mi?

Borsada Hafta Sonu Emir Verilir mi?

Borsada Hafta Sonu Emir Verilir mi?

Merhaba, Borsa ile ilgili olarak bildiğim tüm konuları burada paylaşmaya çalışıyorum. Daha önce borsada gece emir verilir mi? konusunu işlemiştik. dilerseniz buraya tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan Borsada hafta sonu emir verilir mi konusuna geçiş yapalım. Ayrıca resmi tatillerde emir verilir mi konusuna da değineceğim. Hazırsanız başlayalım.

Hafta Sonu Emir Verilir mi?

Borsada yatırım yapan yatırımcılar borsa ile ilgili bazı konuları merak ediyor. Bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Borsada hafta sonu emir verilir mi sorusunun cevabı evet borsada hafta sonu emir verilebilir ve verilen emirler iptal edilebilir. Tatil günü olduğundan verdiğiniz emir askıda kalır ve seans açılana kadar gerçekleşmez.

Emrinizin askında kalma sebebi borsanın kapalı olmasıdır. Yani borsada alıcı ve satıcı hafta sonu yoktur. O sebeple verdiğiniz emir gerçekleşmez ve beklemede kalır. Borsanın ilk işlem gününde de verdiğiniz emir sıralamaya girer, uygun alıcı ve satıcı durumuna göre gerçekleşir yada gerçekleşmez.

Borsanın kapalı olduğu resmi tatillerde de emir girişi yapabilirsiniz ama hafta sonu emir girişinde olduğu gibi girdiğiniz emir askıda kalır ilk işlem gününe kadar gerçekleşmez.

Hafta sonu emir verilir mi konusunun sonuna geldim. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili olarak sorularınızı, görüş ve önerileriniz yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu