Finans

Eti Maden Borsada Var Mı?

Eti Maden Hisse Senedi

Eti Maden Borsada Var Mı?

Merhaba, borsa ile ilgili elimden gelidği kadar doğru bilgiyi sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Bugünkü konumuz Eti maden borsada var mı? Eti maden hisse senedi var mı olacak. Öncelikle Eti Maden hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Konumuzun dışında ama Koçak Farma borsada var mı öğrenmek için buraya tıklayın.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’de başta bor mineralleri ve türevlerini üreten, devlete ait bir madencilik ve kimya şirketidir. Dünyanın bilinen bor rezervinin %72’sine sahip olan Türkiye’de, bor mineralleri madenciliğini devlet tekelinde bulunmaktadır.

1993 Yılında kurulmuştur. Genel merkezi Ankara İlinde bulunmaktadır. 2 Milyon tonun üzerinde bor minareli satışı yapmaktadır. 6000’den fazla çalışanı vardır. 2016 yılı Eti Maden’in rafine bor ürün üretim kapasitesi 2,7
milyon ton, satış miktarı ise yaklaşık 1,8 milyon tondur. Eti Maden 2016 yılında Türkiye 500 sıralamasında; 67. sırada yer almıştır. 2016 Yılı verilerine göre Eti maden 600 Milyon Liralık sermayesi vardır.

Eti maden’nin ciros 2016 yılında 711 Milyon Dolar olmuştur. 2016 yılında 689 Milyon Dolar’lık ihracata imza atmıştır. Dünyada ki pazar payı %48’dir ve lider konumundadır. Durum böyle olunca yatırımcılar da Eti maden borsada var mı? Eti maden hisse senedi kodu nedir? Eti maden hissesi var mı? Eti maden halka arz edildi mi? Eti Maden halka arz olacak mı, borsada işlem görüyor mu, hisse kodu nedir gibi sorular sormaktadır.

Eti maden halka arz olmamıştır ve borsada hisseleri yoktur. Bu sebeple hisse senetleri borsa üzerinden alınıp satılamaz. Eti maden hisse kodu yoktur. Hisseler halka açık değildir. Eti maden halka arz olursa, Borsaya girerse bu yazıyı güncelleyeceğim. Fakat şu anda eti maden hisseleri borsada yoktur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz. hoşçakalın

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu