Finans

Borsada Tek Fiyat Uygulaması İyimidir?

Borsada Tek Fiyat Uygulaması İyimidir?

Borsada Tek Fiyat Uygulaması İyimidir?

Borsada yatırım yapan yatırımcıların sıklıkla karşılaştığı sorunlara cevaplar vermeye çalışıyorum. Borsada tek fiyat uygulaması iyimidir? sorusuna cevap vermeye çalışacağım öncelikle daha önce yazdığım borsada tek fiyat nedir yazımı okumak için buraya, Borsada tek fiyat hisseyi nasıl etkiler yazısını okumak için de buraya tıklayın.

Konumuzu dağıtmadan tek fiyat iyi midir kötü müdür anlatmaya çalışayım. Öncelikle kimse tek fiyat için iyi yada kötü diyemez ama şu açıdan bakıldığında iyi demek gerekiyor. Tek fiyat bildiğiniz gibi borsa kuralları arasında bulunur. Bir hisse senedi değişikm hareketler yaptığında, yatırımcıyı zarara uğratacak şekilde inip çıktığında uygulanan tedbirlerden biridir.

Bu tedbiri borsamızın düzenleyicileri alırlar. Tedbirin ama amacı yatırımcıyı korumak ve sağlıklı bir borsa ortamı oluşturmaktır. O sebeple tek fiyat uygulamasına konu edilen bir hisse senedi için alınan tedbir iyidir. Tedbir iyi olmasa borsamız kuralları arasında olmazdı. Tek fiyat tedbiri iyi midir sorusu ile hisseyi nasıl etkilediğini soruyorsanız yukarıda belirttiğim gibi daha önce yazdığım bu yazıyı okuyun.

Unutmamalısınız ki borsamızın kurallarını belirleyen, gerekli cezaları veren kurum tek fiyat uygulaması ile yatırımcıyı korumayı amaçlamaktadır. Hisse üzerinde etkisi ne olur bilinmez. Borsada Tek Fiyat İyimidir? konusunun sonuna geldim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz. bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu