Finans

Botaş Borsada Var mı?

Botaş Hissesi Var mı?

Botaş Borsada Var mı?

Merhaba, borsa ile ilgili olarak bilgilendirme paylaşımlarıma devam ediyorum. Bugün Botaş borsada var mı konusunu inceleyeceğiz. İlk olarak Botaş hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Botaş Hakkında

BOTAŞ, 1,83 milyar lira olan sermayesinin tamamı Türkiye Varlık Fonu A.Ş. adına kayıtlı olan ve 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir İktisadi Kamu Kuruluşu’dur. Genel Müdürlüğü Ankara Bilkent’te bulunan BOTAŞ, yıllık yaklaşık 20 Milyar TL cirosu ile Türkiye’nin en büyük kuruluşları arasında yer almaktadır.

BOTAŞ temel olarak

  • Petrol ve Doğal Gaz Boru Hatları yapımı ve işletmeciliği
  • Doğal Gaz ve LNG depolanması ve ticareti
  • LNG/FSRU Terminali İşletmeciliği
  • Liman Hizmetleri
  • Uluslararası Doğal Gaz Taşıma Projeleri

alanlarında faaliyet göstermektedir.

Botaş Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biridir. Dolayısı ile yatırımcılar Botaş’ın borsada işlem görüp görmediğini merak etmektedir. Botaş Borsada işlem görmemektedir. Botaş hissesi borsada yoktur. Botaş hisse kodu yoktur. Botaş henüz halka arz edilmemiştir..

Botaş’ın açılımı Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anoniö Şirketi’dir. İleride Botaş halka arz olmaya, borsaya açılmaya karar verirse yazımı güncelleyeceğim. Yazının güncel olmadığını görürseniz lütfen yorum bölümünden belirtin.

Botaş borsada var mı konusunun sonuna geldim. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Her türlü görüş ve önerileriniz yorum bölümünden iletebilirsiniz, hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu