Finans

Para Almayan Hocalar

Para, Ücret Almayan Hocalar

Para Almayan Hocalar

Merhaba, arkadaşlarla geçen gün para almayan hocalar konusu hakkında biraz konuştuk, hoca denilince aklımıza birçok kavram geliyor, benim bahsettiğim dini anlamda hocalar.

Bazı kişiler büyülendiklerini düşünerek yada şüphelenerek hoca arayışına girmektedir. Büyü bozan, para almayan hocalar şeklinde araştırmalara girerler. Yada bir hastalığı olanlar dua almak için hoca ararlar. Dini anlamda işleminin yoluna girmesi için, para kazanmak için, sağlık için, büyü vs konularda yardım almak için insanlar sürekli arayış içerisindedir.

Bu arayış sonucunda, dertlerine çare bulacaklarını düşünürler, belkide bulurlar bu konuda pek yorum yapmak istemiyorum. Konumuz ücret almayan hocalar olduğu için bu konu hakkında daha detaylı konuşmak daha doğru olur.

Ücret talep etmeden görüşebileceğiniz birçok hoca vardır. Bu hocaların en başında cami hocaları gelir. Cami hocaları ücret almadan sizin isteklerinize ve sorularınıza cevap verebilir yada sizi yönlendirebilir. Cami hocaları devletimizin din görevlileridir. Maaşlarını yine devletimizden almaktadırlar. Ek gelir elde etmeleri her devlet memurunda olduğu gibi cami hocalarında da yasaktır.

Bu sebeple ücretsiz derdinizi danışacağınız. Hocaların başında cami hocaları gelir. Ayrıca dini anlamda görevli olmayan ama din konusunda mübarek kabul edilen hocalar vardır. Bu hocaların da bir çoğu para talep etmezler. Çünkü Allah için yapılan iyiliğin onlara Ahirette geri döneceğini bilirler.

Televizyonda yada sosyal medyada gördüğümüz din alimlerinin birçoğu da para almamaktadır fakat bu hocalara ulaşmak biraz zordur. Sizin gibi binlerce kişisinin sorularının olduğunu düşünün, bu kadar insana hocalarımızın yetişmesi gerçekten zordur. Fakat sosyal medya üzerinden yada vakıfları veya dernekleri varsa bu kanallar üzerinden kendilerine ulaşmayı başarabilirsiniz.

Toplumda adı bilenen birçok hoca (hatta para alanı görmedim desem daha doğru olur) ücretsiz bir şekilde soruları yanıtlamaktadır. Büyü ile ilgili hoca arıyorsanız, birçoğu paralı çalışmaktadır. Büyü bozmak gibi eylemler zaten yasaktır ama siz yine de bulacağım derseniz bilemem.

Haberler ve sosyal medya büyü yüzünden dolandırılan insanlarla dolu. O sebeple para alan hocalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Para almayan hoca nasıl bulunur dersniz, ülkemizde binlerce cami bulunmaktadır. Bu camilerden birine girin ve sorununuzu cami hocasına anlatım umarım yardımcı olacaktır.

Konu ile ilgili olarak görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz hoşçakalın. Daha önce yazdığım Acil para yardımı arıyorum yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu