Finans

Roketsan Borsada Var mı?

Roketsan Hisse

Roketsan Borsada Var mı?

Merhaba, borsayı anlamak ve yatırımlarımızı daha bilinçli yapmak için, yıllardır borsada edindiğim tecrübeleri bu site sayesinde sizlere aktarmaya çalışıyorum. Sizlerin de bana verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Lafı fazla uzatmadan roketsan borsada var mı konumuza giriş yapalım.

Roketsan Borsada var mı? Sorusunun cevabını vermeden önce Roketsan’ı biraz tanıyalım. Resmi sitelerinde yayınladıkları hakkımızda bölümünden roketsan hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyorum.

Roketsan, Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı ile “Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) roket ve füze ihtiyaçlarının karşılanması, ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir kuruma sahip olunması” amacı ile 14 Haziran 1988 tarihinde kurulmuştur.

Kara Kuvvetlerimizin derinlikte ateş gücünü artıracak uzun menzilli roket ve füzelerin üretilmesi amacıyla MSB tarafından 1990’lı yılların sonlarında başlatılan projelerin gerçekleştirilmesi için üretim altyapısı kuvvetlendirilmiş ve çeşitlendirilmiştir. Yeni teknolojilerin elde edildiği bu süreçte Kasırga Roket ve Silah Sistemi ile Yıldırım Füze ve Silah Sistemi TSK envanterine kazandırılmıştır.

Kara, Hava ve Deniz Silah Sistemlerini kapsayacak şekilde ürün yelpazesini genişleten Roketsan günümüzde ; farklı özelliklerdeki roket, füze, güdümlü mühimmat ve bunların fırlatma sistemleri ile sevk sistemlerini, roket yakıtlarını, arayıcı başlıklarını, güdüm ve kontrol sistemlerini, tapalarını, harp başlıklarını, mekanik aksamlarını, algoritmalarını, yazılımlarını tasarlamak ve üretmek, bu sistemlerin kara, hava, deniz ve denizaltı platformlarına entegrasyonunu yapmak, lojistik hizmetlerini vermek, balistik koruma sistemleri tasarlamak ve üretmek, uydu fırlatma sistemleri geliştirmek çerçevesindeki faaliyetlerini yürütmektedir.

2017 yılında Dünyanın En İyi 100 Savunma Sanayii Firması sıralamasına 98. sıradan giren Roketsan 2018 yılında 96., 2019 yılında ise 89. olmuştur.

Roketsan Hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayın. Roketsan gibi kıymetli bir yapının borsada işlem görüp görmediği birçok yatırımcı tarafından merak edilmektedir.

Roketsan Borsada var mı? Sorusunun cevabı Roketsan Borsada yoktur. Roketsab payları halka arz edilmemiştir, Roketsan borsada işlem görmemektedir. Roketsan borsa kodu yoktur. Roketsan halka arz olmaya karar verirse bu yazımı ileride güncelleyeceğim.

Ülkemizin güzide şirketlerinden biri olan Roketsan borsada var mı sorusuna cevap vermeye çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İlerde yazının güncel olmadığını farkederseniz lütfen yorum bölümünden bana iletin. Haricen yazı hakkında tüm görüş ve önerilerinizi de yorum bölümünden iletebilirsiniz hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu