Finans

1 Lot Hisse Senedi Kaç Adettir?

1 Lot Kaç Tanedir?

1 Lot Hisse Senedi Kaç Adettir?

Merhaba, yatırım alanında her soruya cevap vermeye çalışıyorum. Özellikle borsa ile ilgili sorulan sorulara elimden geldiği kadar cevaplar veriyorum. Bu günkü konumuz 1 lot hisse senedi kaç adettir olacak. Konumuzla alakalı değil ama daha önce yazdığım Temettü zengini hisseler yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın.

Konuyu fazla dağıtmadan 1 lot kaç adettir anlatayım. Borsa terimlerinden olan Lot hisse senedi demektir. 1 Lot ise 1 Adet demektir. Lot ile anlatılmak istenilen hisse senedidir. 1 Lotun 10 tane 100 tane gibi anlamları yoktur. 1 hisse eşittir 1 Lottur.

Elimde 1000 Adet Aselsan Lotu var diyen bir kişi Elinde 1000 Adet Aselsan hissesi olduğunu anlatmak istemiştir. Lot Türkçe anlam olarak pay anlamındadır. Bazı kaynaklar 1 Lotun 1000 Adet hisse senedi anlamı taşıdığını yazsa da 1 Lot 1 Adet pay demektir.

Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. 1 Lot Hisse senedi kaç adettir umarım açıklayıcı olmuştur. Değerli yorumlarınızı esirgemeyin ve yorum yapmayı unutmayın. Bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu