Finans

Borsaya En Az Kaç Parayla Girilir?

Borsaya En Az Kaç Lirayla Girilir?

Borsaya En Az Kaç Parayla Girilir?

Merhaba, borsa yolculuğunuzda yardımcı olmak için bildiklerimi paylaştığım siteme hoşgeldiniz. Beni ve sitemi desteklediğiniz için çok teşekkür ederim. Fazla uzatmadan borsaya en az kaç parayla girilir anlatayım.

Borsaya girmek isteyen bir yatırımcı için hisse senetlerinde bir sınır yoktur. Konuma hisse senetleri üzerinden devam edeceğim, diğer değerlerin işlem gördüğü borsalarda durum farklıdır.

Borsada hisse senedi yatırımı yapmak isteyen bir yatırımcı ilk olarak yatırım hesabı açmalıdır. Bu yatırım hesabına da para yatırımalıdır. Yatırılan bu paranın miktarını soruyorsanız, alt yada üst sınır yoktur. Borsaya 1 Lira’la da girebilirsiniz. 1 Milyon Lira ile de. Bu tamamen size kalmıştır. Borsada 1 Lira’nın altında hisseler varsa siz isterseniz 1 Lira’nın altında olan hisselerden birinden 1 adet’te alabilirsiniz.

Böylelikle 1 liradan daha düşük bir parayla borsaya girmiş olursunuz. Bazı aracı kurumlar, yatırılacak para içinnsınır koyabilir. Ben bankanın yatırım bölümünden işlemlerime devam ediyorum. O sebeple banka hesabımda 0.50 TL bile transfer edebiliyorum.

Sözün sonuna gelirsem, borsaya girmek için alt sınır yoktur. 1 TL ile bile borsaya girebilirsiniz. Borsaya en az kaç parayla girilir konusunun sonuna geldim. Konu ile ilgili yada konu dışı her türlü soru, görüş ve önerilerinizi yorum bölümden iletebilirsiniz. Dilerseniz daha önce yazdığım, borsanın yükselmesi ve düşmesi nedir yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu