Finans

Hisse Senedi Hesap Açma Ücreti

Hisse Senedi Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Hisse Senedi Hesap Açma Ücreti

Merhaba, borsa ile ilgili konularda merak edilen herşeyi y6azmaya çalışıyorum. Özellikle sorulan sorulara elimden geldiği kadar yanıt vermeye çalışıyorum. Bu günkü konumuz hisse senedi hesap açma ücreti ne kadar olacak. Öncelikle Eti Maden borsada var mı öğrenmek isterseniz Buraya tıklayın.

Konumuzu fazla dağıtmadan hisse senedi hesabı açmak isteyen bir kişi ücret öder mi anlatmaya çalışayım. Hisse senedi hesapları bildiğim tüm banka ve aracı kurumlarda ücretsizdir. Hisse senedi hesabı açmak isteyen bir kişi ücret ödemez. Bankaya bağlı aracı kurumlar ve banka dışı çalışan aracı kurumlar yatırımcıları varlık alış satış işlemlerinden para kazanırlar.

Hisse hesabı açtığınız zaman para ödemez, hisse senedi alış satış işlemi yaptığınız zaman komisyon ödersiniz. Bu komisyon oranlarını da daha önce yazmıştım. Dilerseniz buraya tıklayarak komisyon ne kadar öğrenebilirsiniz. Benim çalıştığım birkaç bankada yatırım hesabım yani hisse hesabım var bu hesapların hiç birine ücret ödemedim. Hesap açılışında ücret isteyen bir kurum da görmedim.

Zaten hesap açılışı için para isteyen bir kurumla çalışmazdım. Fakat şunu belirtmekte fayda var bazı kurumlar belirli bir portföyün altına yatırım hesabı açmamaktadır. Örneğin bir aracı kurumu aramıştım. Yatırım hesabı açmak istediğimi söyledim. Kurum bana 50.000 Lira’nın altında ki yatırım için yatırım hesabı açamayacaklarını söylemişti.

Aracı kurum burada sizden para istemiyor ama belirli bir tutarın altında da hesap açmanıza müsaade etmiyor. Hisse senedi hesap açma ücreti konusunun sonuna geldim. Umarım anlaşılır bir yazı olmuştur. Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden belirtirseniz sevinirim hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu