Finans

Borsaya Nasıl Para Yatırılır?

Borsaya Para Yatırma Nasıl Olur?

Borsaya Nasıl Para Yatırılır?

Merhaba, Borsanın en derinlerine inmek ve bilgi yüklenmek için elimden gelidiği kadar bildiğim tüm konuları yatırımcılar ile paylaşmaya çalışıyorum. Borsaya nasıl para yatırılır konusunu kısaca anlatmaya çalışacaım. Öncelikle daha önce yazdığım Borsa Yatırım Tavsiyeleri Yazımı Okumak için Buraya Tıklayın.

Borsaya para yatırmanın 2 farklı yolu vardır. Bu yolları anlatmadan önce ilk olarak borsa hesabı açmanız gerekmektedir. Borsa hesabınızı çalıştığınız banka üzerinden açabilirsiniz yada farklı banka dışında çalıaşan bir aracı kurum üzerinden açabilirsiniz. Hesap açılış işlemini yaptıysanız iki kurum içinde nasıl para yatıracağınızı anlatayım.

Banka Üzerinden Açılan Borsa Hesabına Para Yatırma İşlemi Nasıl Olur?

Bnaka üzerinden açılan borsa hesabına yani yatırım hesabına para yatırmak için bankanın, mobil şubesineden, internet şubesinden, telefon şubesinden yada normal gişeleri bulunan herhangi bir şubesinden faydalanabilirsiniz. Bankada normal hesabınızın bulunduğu, mobil uygulamaya giriş yapın, açtığınız borsa hesabına para yatırmak için;

Mobilden Borsaya Para Yatırma

ilk olarak yatırım menüsüne tıklayın, ardından borsa menüsüne tıklayın, ardında para yatır menüsüne tıklayın, paranın çekileceği hesabı seçin, paranın aktarılacağı borsa hesabını seçin ardından miktarı girerek onaylayın. İşte bu kadar basit….. Paranın borsa hesabınıza sorun yoksa geçtiğini göreceksiniz ve hisse senedi alıp satmaya başlayabileceksiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Borsaya Para Yatırma

Bankanın internet şubesi üzerinden para yatırmak için internet şubesine giriş yapın ve yukarıda anlattığım adımları takip edin. paranız yine borsa hesabınıza geçecektir.

Telefon Bankacılığı İle Borsaya Para Yatırma

Çalıştığınız bankanın resmi numarasını arayın, ardından para transferleri bölümünü seçin, yatırım hesabınızın bulunduğu hesap numarasına telefon üzerinden para transferi yapın bu kadar basittt…

Şubeden Borsaya Para Yatırma

Yatırım hesabınızın bulunduğu bankanın şubesine gidin, Gişe memuruna yatırım hesabınıza yani borsa hesabınıza para aktarmak, para yatırmak istediğinizi söyleyin, kimlik teyidi sonrası paranızı borsa hesabınıza kolayca aktarın…

Aracı Kurumda Bulunan Borsa Hesabına Para Yatırma

Banka dışında bir aracı kurum ile çalışıyorsanız, ilk olarak aracı kurumunuzdan para yatırabileceğiniz bir hesap numarası almanız gerekmektedir. Hesap numarası yada Iban numarası ile, bankada bulunan paranızı aracı kurumun hesabına transfer edin. Aracı kurum para geldiğinde sizin hesabınıza parayı aktaracaktır ve aracı kurum üzerinden hisse alıp satamaya başlayabilirsiniz.

Borsaya nasıl para yatırılır? Borsaya nasıl para atılır? sorularına cevap vermeye çalıştım umarım faydalı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz, bol kazançlar hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu