Finans

Dolandırıldım Paramı Nasıl Alırım

Dolandırıldım Paramı Nasıl Geri Alırım

Dolandırıldım Paramı Nasıl Alırım

Merhaba, birçok konuda bildiklerimi anlatmaya çalışıyorum. Şimdi ki konumuz dolandırıldım paramı nasıl alırım diyenler için çözüm yollarını içerecek. Hazırsanız dolandırılan bir kişi hakkını nasıl alır? Nerelere müracaat eder? Anlatmaya başlayayım.

Dolandırılmak, aldatılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Yıllarca üç beş demeden kenara attığınız, dişinizden tırnağınızdan arttırdıklarınız bir anda elinizden uçup gider. İnsanların emeklerini ve hayallerini çalan hırsızlar, dolandırıcılar, her geçen gün farklı bir yöntemle iyi niyetli duygularımızı sömürüyorlar.

Farklı farklı yöntemler sayesinde karşıdaki insana güven veya korku vererek emekleri hiç ediyorlar. Bu tür emek hırsızlarına, hayal hırsızlarına karşı sizin de başvuru yapabileceğiniz yollar var. Öncelikle belirteyim şiddete, kötülüğe her zaman karşıyız. O yüzden karşınızdaki kim olursa olsun şiddet yoluna başvurmayın.

Lafı fazla uzatmadan Dolandırıldığınızı anladığınızda ne yapmanız gerekiyor, anlatmaya çalışayım. Dolandırıldım ne yapacağım diyorsanız, çözümü bu yazının içerisinde. Maddeler halinde sıralayarak devam edeyim.

Dolandıran Kişi Nereye Başvurur?

Dolandırılan bir kişi 2 farklı yere başvuru yapabilmektedir. Bu başvuru yerlerinden birisi karakol diğeri ise adliyedir. Eğer bulunduğunuz bölgenin asayişine Polis bakıyorsa Polis karakoluna, Jandarma bakıyorsa Jandarma karakoluna giderek dolandırıldığınızı başvuru yolu ile iletebilirsiniz.

Karakola gitmeden direk adliyeye giderek savcılık kanalı ile dolandırıldığınızı, hak kaybına uğradığınızı başvuru yolu ile bildirebilirsiniz. Dolandırılan bir kişi bu iki başvuru merkezine giderek müracaatta bulunabilir ve hakkını aramaya başlayabilir.

Diğer hak arama yöntemleri hukuki değildir, şiddete başvurmak, tehdit ve hakaret etmek kesinlikle yapmamanız gereken davranışlardır. Hukuk herşeyin üzerindedir ve hakkınızı yanlız hukuk yolu ile aramalısınız.

Dolandırıldım Paramı Nasıl Geri Alırım

Yukarıda da anlattığım gibi gerekli yerlere başvuru yapıldıktan sonra, Adliye birimleri sizden dolandırıldığınıza dair varsa kanıtları ister. Bu kanıtlardan sonra dolandıran kişi hakkında bilgi toplanır. Dolandıran kişiyi tanıyorsanız ve elinizde kanıtlarınız varsa mahkeme karşı tarafı da dinledikten sonra karara varır.

Eğer dolandıran kişiyi tanımıyorsanız, elinizde sadece telefon numarası gibi şeyler varsa, (savcı hakim diye tanıtanların, terör vs bahaneler bulan dolandırıcılar tarafından en az iz bırakacak şekilde sadece tel no kullanılır) bu bilgileri adliye birimlerine iletin, parayı gönderdiğiniz hesap numarasını vs. Elinizde dolandırıcılara ulaşabilecek ne varsa iletin.

Karşıda bir muhattap bulunması halinde, karşı taraf da dinlendikten, ifadesi alındıktan sonra mahkeme bir karara varacaktır. Paranızı kesin alırsınız demek bu noktada yanlış olur çünkü bu kararı yanlızca mahkemeler verir.

Siz elinizdeki delilleri mahkemeye sunarsınız, mahkeme karşı tarafın ifadesinin ardından incelemeye başlar ve karar verilir. Ülkemizdeki hukuk sistemi her geçen gün gelişmekte ve kendini sürekli güncelleyen dolandırıcılara karşı ağır yaptırımlar uygulamaktadır.

Dolandırıldım Paramı Nasıl Alırım sorusunun cevabı hukuktur, hukuk yolu ile paranızı geri alabilir ve maduriyetinizi giderebilirsiniz. Bunun haricindeki yollat hukuksuzluk doğurur ve asla tavsiye edilmez. Umarım yaşadığınız hak kaybını giderirsiniz.

Son zamanlarda savcı, hakim diye kendini tanıtıp birçok insanı dolandırmaya çalışan sansarlara sakın inanmayın, hiçbir savcı, hakim sizden para talep etmez bunu unutmayın. Adalete güvenin sağlıcakla kalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2 kez dolandırıldım. birinci gecen ay ama savcılığa geç başvurdum ve 2000 dolar hesab dan gitti bankadan ağrıyan kenidini bankaçi dedi sigorta imzalamışım iade edecez dedi tabii iade duyunca tamam dedim. internet bankacılığı açdırdı eft yaptırdı bana bende salak yaptım.
    inkinci kez yeni olay 1 hafta filan dolandiciyla konuştum gizli operasyon dediler. sizin diyer banka daki dolarları çekin yoka yine olur dediler. 17 Ağustos 2021 de gittim bankaya 75000 dolari çektim. aradım onlari para ellim de dedim. arabaya binin dediler ve ara sokağa park edin dediler. paranın resmini çekin ve bize whatsapp dan gönderin dediler. yaptım ve sahte dediler. bem bir komiser gönderecem dedi ona paraya verin dedi ve ben aptal parayı verdim. eve gidin biz parayı getiririz dedi. bekledim ve şüphelendim bir arayım dedim aradım ulaşılmiyor 2 telefon numara. polise gittim araştırıyorlar. sizce paralar bulunurmu? 2 dolar hesap boş 😭

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu