Finans

Borsada K Ne Demek?

Borsada K ve M Nedir?

Borsada K Ne Demek?

Merhaba, borsa sayfamızda bilgi paylaşımına devam ediyorum. Sitemde gezinerek bana destek olursanız çok sevinirim. Lafı fazla uzatmadan borsada K ve M ne demek anlatayım.

Borsada K, Bin demektir. Rakamlar 1000 Adeti temsil eder. Yani bir kişi 2 K aldım diyorsa 2000 Adet almış demektir. Yada 2 K harcadım diyorsa 2000 Lira harcadım demek istemiştir. Takipçi sayılarında da genellikle ‘K’ kullanılır. Bir kişi 10 K takipçiye ulaştık tarzında yazıyorsa 10.000 takipçiye ulaştık demek istiyordur.

Borsada K ne demek, Borsada K nedir sorularının cevabını verdim şimdi Borsada M ne demek bunu cevaplayayım.

Borsada M Milyon demektir. Genellikle büyük hisse senetlerinde alış ve satış ile ilgili konularda kullanılan bir ifadedir. Örneğin toplam 2 M hisee alınmış yada satılmış deniliyorsa, buradan anlamamız gereken 2 Milyon hissenin alınmış yada satılmış olduğudur.

Sosyal medya uygulamalarında kişilerin takipçi sayılarına baktığınızda milyon takipçisi olan kişilerin, takipçi bölümünde örneğin 1.2 M yazar. Yani bu kişinin ortalama 1.200.000 Takipçisi vardır. Uygulamalar takipçi sayılarında yuvarlak rakamı gösterirler.

Daha önce yazdığım Borsada TE ne demek yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın

Borsada K Bin demektir M Milyon demektir. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu