Finans

Mahkumlara Para Yardımı

Mahkumlara ve Ailelerine Para Yardımı

Mahkumlara Para Yardımı

Merhaba, konu para olunca bildiğim herşeyi sizlerle buluşturmak için gece gündüz çalışıyorum. Şimdiki konumuz mahkumlara para yardımı olacak. Daha önce yazdığım Acil Para Yardımı Arıyorum yazımı okumak için buraya tıklayın

Ülkemizde, Devletimiz, çeşitli kuruluşlar, dernekler, vakıflar, iş adamları, futbolcular, sanatçılar, ünlüler gibi birçok yardım yapan kişi yada kurum vardır. Bu kuruluşlar ihtiyacı olanlara yardım yapmak için birçok etkinlik düzenlemektedir.

İhtiyacı olan mahkumlara ve ailelerine de bu yardımlar bir şekilde ulaşmaktadır. Mahkumlara ve ailelerine para, erzak, yakacak, fatura, eğitim gibi birçok yardım yapılmaktadır. Bu yardımlara ulaşma yollarını yukarıda söylediğim gibi burada yazdım.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının son yıllarda başlattığı sosyal etkinlik ile eşi cezaevinde olan kadınlara maddi yardım yapılacağı açıklandı, eşi cezaevinde olan ihtiyaç sahibi kadınlar için ayda 550 TL yardım yapılacağı açıklandı.

Bunun yanın sıra mahkumların bakımı, yiyeceği, kıyafeti, barınma ve ısınma ihtiyacı devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Bu sebeple ceza evinde bulunan mahkumlara yardım yapılmamaktadır. Fakat içeri girmiş, kader mahkumu denilen hükümlüler için aydan aya yardım yapan iş adamları vardır.

Devlet tarafından sadece mahkum ailelerine yardım yapılsa da içeride bulunan mahkumlara isteğe göre yardım yapılmaktadır. İhtiyacı olan mahkumlar, mahkumlara yardım eden iş adamı, sanatçı, futbolcu, Vakıf ve derneklere başvuru yapabilir. Başvuru imkanı yoksa dışarıdan bir tanıdığı vasıtası ile başvurada bulunabilir.

Yardımın yapılması kesin değildir ama ihtiyacı olan bir mahkum tanıdığınız varsa başvuru yapmaktan çekinmeyin. Son zamanlarda cezarvlerinde bulunan kişiler için gelen af ile 130.000 mahkum denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılmıştır. Serbest bırakılmayan, terör, uyuşturucu gibi suçlardan yatan mahkumlar hala cezaevindedir.

Denetimli serbestlik ile dışarı çıkan mahkumlar da ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlardan duruma göre faydalanabilir. Kişi yada kurumlar mahkum ve yakının ihtiyacı olduğunu düşünürse yada kanaat getirirse yardımda bulunabilir.

Şu anda dışarıda yada içeride olan mahkumlar için açıklanan bir yardım yoktur. Sadece ihtiyacı olan mahkum aileleri için yardım açıklanmıştır. Sizde yardımlardan faydalanmak isterseniz kişi yada kuruluşlara müracaat edebilirsiniz.

Mahkumlara para yardımı konusunun sonuna geldim umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu