Genel Konular

Ziraat Bankası Hesabımdaki Parayı Öğrenme

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Olur?

Ziraat Bankası Hesabımdaki Parayı Öğrenme

Merhaba, ekonomi alanında bilgilendirme yazılarıma devam ediyorum. Şimdiye kadar beni ve sitemi destkelediğiniz içib teşekkür ederim. Fazla uzatmadan Ziraat bankası hesabımdaki parayı öğrenme yolları nelerdir bir bakalım.

Ziraat bankası hesabınızdaki parayı, bakiyeyi öğrenmek için bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemleri sırayla açıklamalı olarak anlatmaya çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.

Yöntem-1 SMS ile Öğrenme

Ziraat bakası hesabında bulunan paranızın miktarını öğrenmenin en kısa yolu SMS ile hesap sorgusu yapmaktır. Ziraat bankası resmi sitesinde yer alan bilgilendirme metninde;

-Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir. Örn: BAKIYE

-BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir. Örn: BAKIYE 5001

-Bankamızda kayıtlı cep telefonunuza bağlı farklı müşteri numaralarınız var ise; BAKIYE boşluk MUSTERI NO yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilgili müşteri no altında bulunan tüm hesapların bakiyeleri cep telefonunuza gönderilecektir. Örn: BAKIYE 5015151

Kaynak: Ziraat Bankası

BBölüyorum ama daha önce yazdığım parayı nasıl buluruz yazısını okumak için buraya tıklayın

Yöntem-2 Cep Telefonundan Bakiye Öğrenme

Ziraat bankası hesabımdaki parayı öğrenme yöntemlerinden biri de cep telefonu ile bankayı arayarak gerçekleşir. Kayıtlı cep telefonunuzdan bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak, kart bilgilerinizle yada müşteri temsilcisi aracılığı ile hesabınızdaki parayı öğrenebilirsiniz.

Kayıtlı yani tanımlı olan cepri telefonu numaraları, sistemsel olarak hesaplanırınızı size sunar. Bakiye öğrenme seçeneği ile hesabımda ne kadar para var sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Yöntem-3 ATM ile Bakiye Öğrenme

Ziraat bankası hesabınızda bulunan parayı, kartınız yanınızdaysa yada kartsız işlemler sayesinde kartınız yanınızda olmasa bile ATM aracılığı ile kolayca öğrenebilirsiniz.

ATM üzerinden bakiye sorma, para yatırma, para çekme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Yöntem-4 Şubeden Bakiye Öğrenme

Ziraat bankası hesabımdaki parayı öğrenme yöntemlerinden biri de şubelerdir. Şubelere giderek ziraat bankası hesabınızda bulunan bakiyeyi, parayı öğrenebilirsiniz.

Ziraat bankası Bakiye Sorgulama işlemleri oldukça basit ve çeşitlidir. Paranızın ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ziraat bankası hesabımda ne kadar para var öğrenme sorusunun cevabını vermiş oldum. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Not: SMS numarası ileride değişiklik gösterebilir. Sms ile paranızı sorgulamadan önce güncel ziraat bankası sms numarasını kontrol edin. Kontrol için buraya tıklayın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu