Genel Konular

Borsada Kaybedenlerin Hikayeleri

Bugün Borsada Kaybedenlerin Hikayeleri nden bahsedeceğimiz bir makaleyle karşınızdayım. Öncelikle bir önceki yazım olan Borsada Flama Nedir? adlı makaleme linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Günümüzde borsa özellikle Bitcoin’in oldukça fazla artması ve altcoinlerin fazla olması ile birlikte popüler hale geldi. O kadar popüler duruma geldi ki futbol takımları, basketbol takımları gibi bilindik firmalar da taraftar coini çıkarmaya başladı.

Durumun böyle olması insanları borsaya ve coinlere yönlendirmektedir. Bu yazımızda sizlere borsada kaybedenlerin hayat hikayelerini paylaşacağız. Okuduğumuzdan ders almalı ve daha iyilerini yapmalıyız. Tunceli’de dünyaya gelen Hüseyin Dağlıyan, kendi halinde sıva ustası olarak çalışıyor. Bir gün alışveriş yaptığı sırada nalburun sahibi Şenel Öncel aracılığıyla Bakırköy’de yer alan bir dükkanın boya işini alıyor. Dükkanın sahibi meşhur spekülatör Y.K.’nın kız kardeşi olduğunu bilmiyor. Yaptığı iş sonunda iş bedelinin üç katı para kazanıyor. Durum böyle olunca kendisini Şenel Öncel’e borçlu hissediyor. Birkaç iş günü sonrasında birçok isim ile tanışıyor. Tanıştığı kişilerin arasında Avukat Sadık’ta yer almaktadır. Avukat Sadık borsa çevresinde bilinen bir avukat olarak birçok spekülatörün dosyasına bakmaktadır.

Borsada Kaybedenlerin Hikayeleri

Hüseyin Dağlıyan’ın Hikayesi

Zaman zaman yemekli içkili sohbetler, akşam buluşmaları derken Hüseyin Dağlıyan, borsa hesap açma teklifini Şenel Öncel’e sunuyor. Y.K adlı kişinin de içerisinde yer aldığı ekip ile beraber 8-10 aracı kurum şeklinde gezerek hesaplar açılıyor. Hüseyin Dağlıyan ilginç bir iddiayla, ‘’ Çok sonradan anladım ki, aracı olan kurumların müdürleri ayarlanmış. Önüme konulmuş olan kağıtların üzerine imzayı ben atıyorum ancak hesapların tamamının Y.K yönetimi içerisinde olduğu herkes biliyor ‘’ diyor.

Hüseyin Dağlıyan, inşaatlarda boyacılık işi yaparak hayatını kazanmaya çalışmaktadır. Ancak Transtürk Holding hisselerinde 1 Kasım 2004 tarihi ile 3 Kasım 2004 tarihi arasında yapılan operasyonlarda yakayı ele veriyor. Çünkü şirketin yaklaşık olarak %10’luk bir kesiminde fazla Hüseyin Dağlıyan’ın şahsi hesaplarına aktarılıyor. Dağlıyan ise olayların hepsinden evine gelen bir tebligat kağıdı sayesinde haberdar oluyor. SPK, tarafından yaklaşık olarak 54 bin TL’lik bir para cezasına tabi tutuluyor ve hakkında bir suç duyurusunda bulunuyorlar. İtirazlar sonrası ceza 30 bin TL’ye iniyor.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu