Finans

Yemek Sepeti Borsada Var mı?

Yemek Sepeti Borsa

Yemek Sepeti Borsada Var mı?

Merhaba, ülkemizin değerli şirketlerinin borsada işlem görüp görmediği hakkında yazılar paylaşıyorum. Bu günkü konumuz Yemek Sepeti Borsada Var mı? Olacak. Yemek sepetinin halka arz edilip edilmediğini söylemeden önce Yemek Sepeti hakkında kısaca bilgi vereyim.

Yemek sepeti 18 Milyonu aşkın kullanıcıya sahiptir. Günde ortalama 500 binin üzerinde yemek siparişi almaktadır. Ortalama 40.000 lokanta ve restoran yemek sepeti üzerinden sipariş kabul etmektedir.

2000 Yılında kurulmuştur CEO yani yöneticisi Nevzat Aydın’dır. 2015 Yılında Delivery Hero’nun Yemek sepeti hisselerini alması ile şirket hisseleri el değiştirmiştir. 2019 verilerine göre açıklanan piyasa değeri 2 Milyar Dolar civarında’dır.

Böylesine büyümüş, gün geçtikçe daha da büyümeye devam eden. Ülkemizin en fazla kullanılan platformlarından biri olan yemek sepeti için borsada işlem görüyor mu? Borsada var mı? Hisse kodu nedir? Halka arz edildi mi gibi sorulara verilecek karşılıl hayır olacaktır.

Yemek sepeti borsada işlem görmemektedir. Halka arz edilmemiştir ve borsada hisse kodu yoktur. Hisselerini alan Delivery Hero şirketi 2017 Yılında halka arz edilmiştir. Fakat yemek sepeti hisseleri ülkemizde halka arz edilmemiştir. İleride halka alışmaya, borsada işlem görmeye başlarsa yazımı güncelleyeceğim.

Yazının güncel olmadığını fark ederseniz lütfen bana yorum bölümünden bildirin. Daha önce yazdığım İha ve Siha üretimi yapan Baykar borsada var mı yazımı okumak isterseniz de buraya tıklayın. Hoşçakalın.

sucte

Merhaba Sayın Takipçim. Uzun zamandır borsa ve finans konularına merak salıp araştıran, ve bunları sizinle paylaşan, sizin gibi yiyip, içen, eğlenen bir insanım. Bu blogumda bildiklerimi sizlere aktarmak için yazıyorum. Umarım siz de eğlenir ve beni takipte kalırsınız :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu